Hlavní menu

Vinařství


Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec

„Bzenecká vína přímo ze zámku“ - to je slogan přesně vystihující Zámecké vinařství Bzenec. Je to totiž jedno z mála vinařství v ČR, které má své výrobní prostory situovány přímo v areálu zámku. Renovací vinařského provozu a zahájením výroby pokračuje Zámecké vinařství Bzenec ve více než stopadesátileté tradici vinařství ve Bzenci. Základem filozofie tohoto vinařství je respekt k přírodě a jejím zákonitostem - vyrábí víno z nejlepších hroznů a nejlepších poloh, na kterých jsou vysázeny odrůdy vhodné pro pěstování v dané lokalitě. K výrobě využívá progresivní a inovativní metody s jednoznačným zohledněním charakteru odrůdy tak, aby vína byla lahodně pitelná a zároveň v sobě nesla individuální charakter jednotlivých vinařských regionů.

Další velmi zajímavé a ucelené informace o vinařství naleznete na www.zameckevinarstvi.cz.


Vinařství Mikrosvín Mikulov

Mikrosvín Mikulov

„Víno se rodí ve vinici“ - typické pálavské mikroklima, půdy bohaté na vápník a osobitý lidský přístup dávají našim vínům jedinečný charakter a náskok proti ostatním. Naší vlajkovou lodí je Ryzlink vlašský, který pěstujeme na nejvýše položených tratích jihozápadního pásu Pálavy.

„Víno dělají lidé“ - tímto mottem se řídí filozofie našeho progresivně se rozvíjejícího vinařství. S 220 ha vinic patří již dlouhé roky mezi nejvýznamnější producenty predikátních vín z terroir Pálava, která by rozhodně neměla chybět ve vaší soukromé sbírce.

Doplňující informace a vinařství naleznete na www.mikrosvin.cz.


Vinařství U Dvou lip

Vinařství U Dvou lip

Nově vzniklé Vinařství U Dvou lip hospodaří na Kyjovsku nedaleko obce Hýsly na 35 ha vinic a zaměřuje se na produkci Bio vín a přívlastkových vín. Při pěstování hroznů je kladen důraz na šetrné zacházení s jedinečnou krajinou v tomto malebném koutě Slovácka. Dominantu vinic v podhůří Chřibů tvoří urostlé lípy se sochou svatého Jana Nepomuckého. Toto místo, a s ním spojený příběh o Johance a velké lásce, inspirovalo kapelu Čechomor ke složení písničky Johančiny slzy.

Další podrobné informace a údaje o vinařství naleznete na www.udvoulip.cz.

Zámecké vinařství BzenecMikrosvín MikulovU dvou lip
2018 © ZÁMECKÉ VINAŘSTVÍ BZENEC S.R.O.
Zámecká 1508, 696 81 Bzenec
tel: +420 518 384 123
tel: +420 518 322 843
fax: +420 518 384 124
email: obchod@vinnybutik.cz
IČ: 476 83 295
DIČ: CZ476 83 295
Číslo účtu: 2052242 / 0800
Banka: Česká spořitelna
Registrace vedená Kraj. soudem v Brně, oddíl C, vložka 52969